Hana Káňová

Jmenuji se Hanka a narodila jsem se před 36 lety ve znamení Ryb.

Dětství a dospívání jsem prožila v Ostravě. Od malička mě bavily cizí jazyky. Nejprve jsem na základní škole přičichla k anglickému a německému jazyku a na gymnáziu jsem se zamilovala do francouzštiny. Na maturitu z angličtiny a francouzštiny jsem navázala studiem obou jazyků na Masarykově univerzitě v Brně. V rámci studia jsem studovala půl roku v Dánsku, které mě učarovalo nádhernou krajinou a probudilo ve mně fanouška artových filmů, především těch dánských. Moje náklonnost k cizím řečem jde ruku v ruce s láskou k cestování a objevování krásných míst na naší Zemi.

Doma odpočívám při pečení všelijakých moučníků a cukroví. Pravidelně cvičím jógu, abych si protáhla rozlámané tělo a uklidnila roztěkanou mysl. A večer se ráda nořím do světa severských detektivek nebo českých románů.

Dnes jsem maminkou dvou dětí (3 a 5 let) a zatím si je užívám plnými doušky na rodičovské dovolené. Jsem ráda, že naše cestování s jejich příchodem neskončilo, ale naopak dostalo zcela nový rozměr. Baví mě dívat se na svět jejich očima, žít teď a tady a radovat se z maličkostí. Jsou mi nesmírnou inspirací.

Studium

Mgr. – Filologie anglického a francouzského jazyka a literatury – 2010, MU Brno

Mgr. – Učitelství anglického a francouzského jazyka a literatury pro střední školy – 2010, MU Brno

Bc. – Filologie anglického a francouzského jazyka a literatury – 2006, MU Brno

Praxe

Lektorka Anglického klubíku v DDM Štramberk

Průvodkyně a lektorka v miniškolce v DDM Štramberk

Lektorka AJ, kurzy pro děti i dospělé – JŠ Fishnet s.r.o., Ostrava