ZUZAJDA a JURAJDA – Audiokniha pro děti

Zuzajdu a Jurajdu, dílo Marie Podešvové, s radostí a se svolením MUDr. Šrámka (dědice díla), zpracovávám s několika přáteli, rodinami, dětmi ze Štramberka a okolí. Zde postupně vložím všechny povídky této nádherné knihy. Je to o holčičce z Prahy, která přijíždí za babičkou, dědou a Jurajdou strávit krásné léto na Valašsku.

Budu potěšena, pokud se ke spolutvorbě přidáte. Můžete mi napsat info@zuzajda.cz nebo se ozvat na FB stránce: https://www.facebook.com/www.zuzajda.cz/

První den je první kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Ilustrace vytvořil Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
Ogar a děcko je druhá kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky malovala Boglárka a Janek Káňovi s maminkou.
Třetí kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/, odhaluje tajemství, které se prolíná celým příběhem dětí. Malovala Inka, Nika Novotná s maminkou. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
Ve čtvrté kapitole knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/, jdou děti naproti mamince a dokazují jak silné děti to jsou. Maloval Kubík Velička s maminkou. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
V páté kapitole se dozvíme jak si vedla kuřátka v babiččině zahrádce. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Zuzka Hrnčiarová. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch. http://iatelier.eu/.
V šestém díle se dozvíme zda a jak Zuzajda a Jurajda umí pomáhat babičce. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Malovaly děti na táboře Hejbni kostrou: N. Filipová, V. Filip, V. Kostelník, M. Kašpárek, J. Mareš, N. Říhová, A. Zajícová, A. Marková.
Sedmou kapitolu “Kohout” namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/ a namalovala Adélka Horáková.
V 8. díle přijíždí za dětmi Jurův tatínek a zjišťuje novinky. Čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namaloval Miky Ryšavý a Remy Ryšavý.
Víte děti co je to helikón? Dozvíme se to v 9. díle Zuzajdy a Jurajdy. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Magda Rusnáková se syny Oliverkem a Kristiánkem.
V 10. díle se dozvíme proč by se měla babiččina ulice jmenovat “U vosáků”. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Malovali: Áda, Lucka, Petr a Radka Krysovi.
V této kapitole se dozvíme jaké kamarády Zuzajda a Jurajda mají. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky malovaly děti ze ZŠ Štramberk: A. Holub, M. Váňa, J. Janková, T. Žárský, N. Libišová, M. Davidová, S. Sendrei, J. Mareš, N. Dufková, N. Vyškovská.
V této kapitole se milé děti dozvíme, jak a proč se stříhá jehňátko. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Malovala Elinka Kocourková.
Milé děti, copak je to hromadisko? 13. povídku čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Eva a Lucie McMillan s maminkou.
Víte děti jak a kdy se pálí Ján? Tuto povídka četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky maloval Jiří a Ondřej Slavíkovi s maminkou Táňou.
Komu přišel dopis? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Alenka Novotná, Barunka a Verunka Vagaiová. PODEŠVOVÁ, Marie. Zuzajda a Jurajda. Ostrava : Profil, 1986.
Copak děti mohla říci žížala? Povídku čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Eliška Bordovská s maminkou Lucií a Terezka Honzíková s maminkou Majkou.
Dostanou děti nový telefon? Další povídku namalovaly šikovné děti z tábora “Veselý turista”: T. Heraltová, I. Novotná, N. Novotná, A. Sochová, A. Holub , N. Najvarová, E. McMillan, L. McMilllan, E. Kocourková, T. Šmajser, a V. Kostelník. Tábor a četba povídky: Zuzka Novotná:https://www.zuzajda.cz/.
Kdopak snědl jahody a nepodělil se? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovali žáci ze ZŠ Štramberk : J. Valná, S. Kotová, A. Slováčková, T. Veldamon, J. Kovaříková, D. Daněček, A. Mikalová, V. Hyshta, A. Bár, K. Macháč.
Budou mít děti opravdu vlastní houpačku? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namaloval Michálek Skála s maminkou a neteří Nikolkou.
Díky mlýnku na mák zažijí děti nová dobrodružství. Četla a video vytvořila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Kája Dejová, https://www.kajadejova.cz/.
Užije si Zuzajda a Jurajda sběr borůvek? Čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovaly děti a paní učitelka ze ZŠ Štramberk: I. Novotná, Š. Bačová, M. Sigmund, M. Šmajser, J. Sýkora, S. Hajníková, M. Kvita, S. K. Farkas.
Jaký vozíček děti dostaly? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovaly děti ze ZŠ Štramberk: V. Kostelník, P. Skoček, S. Sieberová, D. Strelec, V. Široký, A. Karásková, F. Socha, V. Juzof, I. Novotná.
Sušíme seno namalovala báječná Kája Dejová, http://www.kajadejova.cz/
Jak si děti užijí bouřku? Četla a video vytvořila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Kája Dejová, https://www.kajadejova.cz/.
Milé děti, znáte kolohřivce? Namluvila a video vytvořila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Nikolka Vejlupková s maminkou Katkou.
Jaké dobrodružství čeká Zuzku a Juru s ptáčaty? Četla Zuzka Novotná: https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovaly děti a paní učitelka ze ZŠ Veřovice: A. Koňaříková, S. Porubová, E. Porubová, V. Tichavská, E. Růsková, V. Žáčková, V. Fussková s tatínkem, a třídní učitelka Alex Grabovská.
Myslivec vypráví dětem jakou má oheň moc. Povídku čte Zuzka Novotná: https://www.zuzajda.cz/, namalovaly ji děti z tábora Všudybylka, Všeuměl 2020: S. Bachanová, A. Lojková, N. Najvarová, N. Novotná, I. Novotná, N. Novotná, K. Klapuchová, E. Kocourková, C. Veřmiřovská, V. Sochová, M. Sochová, N. Říhová, Š. Říha, V. Kostelník, P. Kriške.
Kdopak, milé děti, umí uvařit kmínovou polévku? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Simona Sobotíková se svou tetou Simonou Kiss Farkas.
Jak vypadá opálený černoch? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Nikolka Vejlupková s maminkou Katkou.
Jaké dobrodružství zažije Zuzka a Jura s lodičkou? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala Boglárka a Janek Káňovi s maminkou.
Milé děti, umíte už plavat? V této povídce se dozvíme, jak na tom je Jura a Zuzka. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala neteř, Lucie Novotná.
Rozeznáte jedlé a nejedlé houby? V dnešní povídce se dozvíme, jací jsou Zuzka a Jura sběrači. Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala Adélka Lojková s maminkou.
Milé děti, víte, v čem se liší smrk a jedle? Poznáte je v lese? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala rodina Krysova, Kotkova a Hatoňova.
Milé děti, už jste někdy viděli či potkali indiánskou princeznu? Povídku čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala ji Adéla a Anežka Horáková.
Pročpak je Zuzka zlá? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala rodina Novotná: Jan, Zuzka, Inka, Nika, Nela.
Víte, děti, co jsou to frgále? Četla Zuzka Novotná, www.zuzajda.cz. Namalovaly děti ze ZŠ Štramberk: J. Bajer, L. Hyklová, L. David, T. Grbal, D. Holešovský, Ž. Čierná, R. Leiter, B. Laníková, J. Hajník, E. Hanzlíková, P. Florea, J. Švondrk, A. Krysa.
Jakpak si Zuzajda a Jurajda užijí pouť? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovaly děti z tábora “Hello! Adventure!” s přáteli: A. Horáková, A. Novobilský, A. Svobodová, A. Resnerová, J. Kyselá, K. Černochová, K. Klapuchová, P. Kriške, E. Petrášová, K. T. Kormaníková, S. Sendrei, V. Kostelník, M. Rusnáková, I. Novotná, N. Novotná, E. McMillan.
V další povídce se dozvíme, copak Zuzka udělá s červeným míčem. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala Eva a Lucie McMillan s maminkou.6.
Kdopak bude slavit svátek? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovala Inka, Nika, a Zuzka Novotná.
Zuzka stůně a Jura má pro ni zázračný lék. Namluvila Zuzka Novotná, https://zuzajda.cz/​. Namaloval Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/​.
Kdopak ví, kdo jsou to kočovníci? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/​. Namalovaly děti ze ZŠ Štramberk: A. Marková, A. Váňová, E. Kocourková, E. Jašková, K. Okrajková, V. Kořínková, M. Bjaček, L. Štábl, P. Dvořáček, J. Volek, J. Valný, J. Holešovský, F. Jašek, R. Axman, D. Žerdík.
Copak si Zuzka a Jura koupí? Namluvila Zuzka Novotná, https://zuzajda.cz/. Namalovala Maruška a Sašenka Šostákovy s maminkou.
K čemupak máme ruce? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Kája Dejová, https://www.kajadejova.cz/.
Děti, máte rádi jablka? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovaly děti ze ZŠ Štramberk: Aneta Sochová, Bára Jašková, Žaneta Horáková, Viktorie Hidalgo, Justýna Bárová, Jakub Langer, Otakar Novotný, Vojtěch Král, Lukáš Dostál, Jaroslav Jašek, Jiří Rohel, Shane Pečinka. Další ilustrace: Z. Hrnčiarová, J. Lysková.
Kdopak ví, milé děti, jak se vyrábí kompot? Namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/ a namalovala Martina Kotonská. PODEŠVOVÁ, Marie. Zuzajda a Jurajda. Ostrava : Profil, 1986.