ZUZAJDA a JURAJDA – Audiokniha pro děti

Zuzajdu a Jurajdu, dílo Marie Podešvové s radostí a se svolením MUDr. Šrámka (dědice díla) zpracovávám s několika přáteli, rodinami, dětmi ze Štramberka a okolí. Postupně zde budu vkládat všechny povídky této nádherné knihy. Je to o holčičce z Prahy, která přijíždí za babičkou, dědou a Jurajdou strávit krásné léto na Valašsku.

První den je první kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Ilustrace vytvořil Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
Ogar a děcko je druhá kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky malovala Boglárka a Janek Káňovi s maminkou.
Třetí kapitola knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/, odhaluje tajemství, které se prolíná celým příběhem dětí. Malovala Inka, Nika Novotná s maminkou. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
Ve čtvrté kapitole knihy Zuzajda a Jurajda, kterou namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/, jdou děti naproti mamince a dokazují jak silné děti to jsou. Maloval Kubík Velička s maminkou. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch, http://iatelier.eu/.
V páté kapitole se dozvíme jak si vedla kuřátka v babiččině zahrádce. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namalovala Zuzka Hrnčiarová. Náhledový obrázek namaloval Vladimír Indruch. http://iatelier.eu/.
V šestém díle se dozvíme zda a jak Zuzajda a Jurajda umí pomáhat babičce. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Maloval/a: N. Filipová, V. Filip, V. Kostelník, M. Kašpárek, J. Mareš, N. Říhová, A. Zajícová, A. Marková.
Sedmou kapitolu “Kohout” namluvila Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/ a namalovala Adélka Horáková.
V 8. díle přijíždí za dětmi Jurův tatínek a zjišťuje novinky. Čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namaloval Miky Ryšavý a Remy Ryšavý.
Víte děti co je to helikón? Dozvíme se to v 9. díle Zuzajdy a Jurajdy. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Magda Rusnáková se syny Oliverkem a Kristiánkem.
V 10. díle se dozvíme proč by se měla babiččina ulice jmenovat “U vosáků”. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Malovali: Áda, Lucka, Petr a Radka Krysovi.
V této kapitole se dozvíme jaké kamarády Zuzajda a Jurajda mají. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky malovaly děti ze ZŠ Štramberk: A. Holub, M. Váňa, J. Janková, T. Žárský, N. Libišová, M. Davidová, S. Sendrei, J. Mareš, N. Dufková, N. Vyškovská.
V této kapitole se milé děti dozvíme, jak a proč se stříhá jehňátko. Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Malovala Elinka Kocourková.
Milé děti, copak je to hromadisko? 13. povídku čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Eva a Lucie McMillan s maminkou.
Víte děti jak a kdy se pálí Ján? Tuto povídka četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky maloval Jiří a Ondřej Slavíkovi s maminkou Táňou.
Copak děti mohla říci žížala? Povídku čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovala Eliška Bordovská s maminkou Lucií a Terezka Honzíková s maminkou Majkou.
Dostanou děti nový telefon? Další povídku namalovaly šikovné děti z tábora “Veselý turista”: T. Heraltová, I. Novotná, N. Novotná, A. Sochová, A. Holub , N. Najvarová, E. McMillan, L. McMilllan, E. Kocourková, T. Šmajser, a V. Kostelník. Tábor a četba povídky: Zuzka Novotná:https://www.zuzajda.cz/.
Budou mít děti opravdu vlastní houpačku? Četla Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Namaloval Michálek Skála s maminkou a neteří Nikolkou.
Užije si Zuzajda a Jurajda sběr borůvek? Čte Zuzka Novotná, https://www.zuzajda.cz/. Obrázky namalovaly děti a paní učitelka ze ZŠ Štramberk: I. Novotná, Š. Bačová, M. Sigmund, M. Šmajser, J. Sýkora, S. Hajníková, M. Kvita, S. K. Farkas.